ZAJĘCIA

W Bajkowym Przedszkolu każdy przedszkolak znajdzie to, co go zainteresuje. Poza zajęciami, które realizują podstawę programową mamy wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych, dzięki którym Twoje dziecko będzie rozwijać swoje natualne zdolności.

Wszystkie dzieci w Bajkowym Przedszkolu mają obowiązkowo zajęcia z logopedą oraz z rytmiki. Na zajęcia dodatkowe uczeszczają dzieci, których Rodzice wyrażą na to pisemną zgodę.

JĘZYK OBCY

Małe dzieci przyswajają sobie języki w naturalny sposób; w przeciwieństwie do nastolatków i dorosłych mają wewnętrzną motywację, aby przyswajać wiedzę bez świadomego procesu uczenia się. Potrafią naśladować wymowę i samodzielnie rozpracowywać reguły gramatyczne. Nie przychodzi im do głowy, że nauka angielskiego może być trudna, chyba, że usłyszą taką sugestię od dorosłych, którzy najprawdopodobniej uczyli się angielskiego metodami akademickimi, w późniejszym wieku i z podręczników pełnych gramatyki. My wiemy jak uczyć, by osiągać efekty!

PIŁKA NOŻNA

Ruch to zdrowie – wszyscy znamy to powiedzenie, czasem zapominamy jednak o tym, aby dbać o ruch naszych pociech. Piłka nożna może być dla dzieci wielką przygodą. Rozmowy o meczach najlepszych klubów czy reprezentacji Polski odbywają się na szkolnych korytarzach każdego dnia. Trenowanie piłki nożnej, uczestnictwo w turniejach i obozach staje się aktywną pasją, świetną zabawą, która daje wiele radości, ale też uczy dyscypliny, samozaparcia i dążenia do celów.

ZUMBA

Twoje dziecko nie przepada za zajęciami sportowymi? Może pokocha Zumbę?   Zumba to kompletny program treningowy, zawierający wszystkie elementy fitnessu: cardio, pracę mięśni, równowagę i gibkość. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi, a dzieciom dają możliwość wyrażenia siebie poprzez taniec.

JUDO

Judo to znacznie więcej niż sztuka walki. To sztuka życia, która sprawdza się na co dzień. Dzięki judo nasze dziecko będzie sprawne, odpowiedzialne, wytrwałe i będzie pewne siebie. To tylko niektóre zalety judo dla dzieci.

RYTMIKA

Pod pojęciem rytmika należy rozumieć metodę wychowania muzycznego dzieci, która została stworzona przez E. Jaquesa-Dalcroze`a. Łączy ona w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Dzieci odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała!

LOGOPEDIA

Różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające mowę możemy prowadzić już od najmłodszych lat. Trzeba pamiętać, aby stanowiły one formę zabawy, a nie żmudną naukę i nieustanne treningi. Ćwiczenia logopedyczne zaczynamy od najprostszych, po jakimś czasie stopniowo zwiększając ich trudność.

KODOWANIE I PROGRAMOWANIE (metodą tradycyjną w ruchu)

Wprowadzając dzieci w świat kodowania, nie tylko kształcimy kompetencje matematyczne, ale i realizujemy całą podstawę programową. Podczas organizowania aktywności dla dzieci z podstaw kodowania z łatwością możemy wpleść w zajęcia elementy każdej edukacji: językowej, przyrodniczej, muzycznej itd. Odpowiednio zaaranżowane działania pozytywnie wpływają na wczesne tworzenie się intuicyjnych pojęć z zakresu informatyki, rozwijają myślenie analityczne i logiczne, kształcą umiejętności podejmowania decyzji oraz pracy w zespole.

KalendarZ

OGÓLNY PLAN DNIA

W trakcie dnia realizowana jest podstawa programowa oraz zajęcia rozwijające naturalne zdolności dzieci.

Poniedziałek - Piątek
6:45 - 8:00
Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci
8:00 - 8:30